Pursaklar’da Kursiyerlerin Geleneksel Yıl Sonu Sergisi

Pursaklar Belediyesi Hanım Evleri’nde yıl boyunca düzenlenen hobi ve meslek edindirme kurslarına katılan kadınların ürünlerinin sergisi Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin’in katılımıyla yapıldı. Pursaklar Belediyesi Hanım …

Pursaklar Belediyesi Hanım Evleri’nde yıl boyunca düzenlenen hobi ve meslek edindirme kurslarına katılan kadınların ürünlerinin sergisi Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin’in katılımıyla yapıldı.

Pursaklar Belediyesi Hanım Evleri kursiyerleri tarafından düzenlenen yılsonu sergisi Abdurrahim Karakoç Kültür Merkezi’nde Kaymakam Mehmet Yıldız, Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil, öğretmenler, kursiyerler ve ilçe kadınlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

El sanatları kursları, Kur’an-ı Kerim, Çocuk gelişimi, Ahşap boyama, yağlı boya resim, kazaziye, pastacılık, dikiş, iğne oyası, kara kalem, Arapça, bilgisayar, kuaförlük ve cilt bakımı gibi ev hanımlarının boş zamanlarını değerlendirdiği, yeni beceriler kazandığı ve aile bütçelerine katkı sağladığı birçok kursun düzenlendiği hanımların buluşma adresi olan Pursaklar Belediyesi Hanım Evleri, birçok farklı branşta eğitim alan hanımların bir yıllık emeklerini vatandaşların beğenisine sundu.

‘‘Emeklerini sanata dönüştüren kursiyerlerimizin hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum’’

Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, Hanım Evleri’ndeki kursiyerlere yol boyunca eğitim verdiklerini belirterek; “Hayat Boyu Öğrenme haftasında Hanım Evleri kursiyerlerimizin yılsonu sergisini Kaymakamımız Mehmet Yıldız ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Kılıçgil ile birlikte açtık. Kursiyerlerimize kendi el emekleriyle ürettikleri eserleri ve ürünleri değerlendirebilecekleri eğitimler veriyoruz. Emeklerini sanata dönüştüren kursiyerlerimizin her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” diye sözlerini noktaladı.