Pursaklar’da miniklerin mezuniyet heyecanı

Pursaklar Belediyesine bağlı Nezaket Okullarında eğitim gören minik öğrenciler için Devlet Tiyatroları Pursaklar Sahnesinde mezuniyet töreni düzenlendi. Pursaklar Belediyesine bağlı 4 farklı Nezaket Okulunda eğitim …

Pursaklar Belediyesine bağlı Nezaket Okullarında eğitim gören minik öğrenciler için Devlet Tiyatroları Pursaklar Sahnesinde mezuniyet töreni düzenlendi.

Pursaklar Belediyesine bağlı 4 farklı Nezaket Okulunda eğitim gören minik öğrencilerin ilk mezuniyet heyecanı, çocukların sergilediği çeşitli gösteriler eşliğinde coşkuyla başladı.

Devlet Tiyatroları Pursaklar Sahnesinde düzenlenen mezuniyet törenine Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

”Okul öncesi eğitim alan geleceğin mimarı minik öğrencilerimizin ilk mezuniyet heyecanını paylaşıyoruz”

Mezuniyet etkinliklerinin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin; “Okul öncesi eğitim alan geleceğin mimarları minik öğrencilerimizin ilk mezuniyet heyecanını paylaşıyoruz. Çocuklarımız bir yıl boyunca aldıkları eğitimlerle pek çok bilgi birikimine sahip oldular. Özellikle çocuklarımızı ve gençlerimizi çok önemsiyoruz. Çocuklar ve gençler öncelik listemizin en başında yer alıyor. Onları önceleyen birçok projeyi hayata geçirdik ve bundan sonra da çocuklarımız ve gençlerimiz için çalışmaya, onlara katkı sunmaya devam edeceğiz. Hayatlarının geri kalanında Nezaket Okullarımızda aldıkları eğitimi daha da ileriye taşıyacaklarını umuyor ve ülkemiz için başarılı bireyler olacaklarına eminim” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından öğrencilerin ortaya koyduğu muhteşem gösteriler izleyenler tarafından büyük beğeni toplarken, gösterilerin sonunda Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin çocuklara ilk karnelerini tek tek takdim etti.