Reflektör Uyarısı Bilecik Jandarması’ndan

Bilecik İl Jandarma Komutanlığı, traktör kazalarının sıklığı ve bu kazaların sonucunda yaşanan can kayıplarını önlemek için bölgedeki çiftçilere bir uyarıda bulundu. Bunun yanında çiftçilere reflektör …

Bilecik İl Jandarma Komutanlığı, traktör kazalarının sıklığı ve bu kazaların sonucunda yaşanan can kayıplarını önlemek için bölgedeki çiftçilere bir uyarıda bulundu. Bunun yanında çiftçilere reflektör ve rops demirinin kullanımının önemini anlattı.

Pazaryeri Gündem / BİLECİK (İGFA) – Bilecik’te bulunan jandarma ekipleri, “Reflektör Tak, Görünür Ol” kampanyasıyla Pazaryeri Bozcaarmut Köyü’nde faaliyet gösteriyor. Bu faaliyetin amacı, traktör römorklarında reflektör kullanımının yaygınlaştırılması ve bu şekilde araçların gece görünür olmasını sağlamaktır. Ekipler, uygulamaları başlatmadan önce konu hakkında kapsamlı bir bilgi verdi.

Traktör römorklarına reflektör takma işlemi, ekiplerin bilgilendirmesinin sonrasında başladı.

Tarım araçlarının trafikte güvenle ilerlemesinin önemine vurgu yapan Pazaryeri Kaymakamı Ahmed Tayyip Kahraman da programda yer aldı. Kaymakam Kahraman, kazaların sonucundaki can kaybını en aza indirgenmesinin önemine dikkat çekti ve traktör sürücülerine de tavsiyelerde bulundu. Bu tavsiyeler arasında çiftçilere traktörlerine koruma çerçevesi (ROPS) takmaları ve emniyet kemerlerini kullanmaları vardı.

Bu farkındalık yaratma ve bilgilendirme çalışmasına Kaymakam Kahraman’ın yanı sıra Bilecik İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürü Tğm. Fatma Aydın, Pazaryeri İlçe Jandarma Komutanı Recep Kuş, Bozüyük Jandarma Trafik Timleri, köy muhtarı Rıza Aydın ve köy halkı da katıldı.