Resmi Gazete’de Afetzedelere Kredi Desteği

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, Olağanüstü Hal Dahilinde Yerleşim ve Yapılaşmayla İlgili olarak Resmi Gazete’de yayınlandı. ANKARA (İGFA) – Cumhurbaşkanlığı’nın 7452 numaralı Olağanüstü Hal Dahilinde Yerleşim ve Yapılaşmaya …

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, Olağanüstü Hal Dahilinde Yerleşim ve Yapılaşmayla İlgili olarak Resmi Gazete’de yayınlandı.

ANKARA (İGFA) – Cumhurbaşkanlığı’nın 7452 numaralı Olağanüstü Hal Dahilinde Yerleşim ve Yapılaşmaya Dair Kararnamesinin Kabulüne İlgili Kanunun Ek 1. Maddesi Kapsamında Yapılan Yeni Yapılarda yer alan Parsellerin Sahiplerine, Gerekli Kredi ve Hibe Kredisi Verilmesine Dair Prosedür ve İlkeler Hakkında Karar, bugünkü Resmi Gazete’de yayınlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan bu karar kapsamında; 6 Şubat 2023’te gerçekleşen depremler sonucu evleri yarı veya daha fazla hasar gören gerçek ve tüzel kişilere hibe ve yapım kredisi desteği sağlanacak.

Resmi Gazete’de yayınlanan bu karar doğrultusunda; konut için 750 bin TL, ahıra sahip konut için 1 milyon TL ve işyeri için 400 bin TL’ye kadar kredi desteği sağlanacak.

Hibe desteği olarak, konut için 750 bin TL ve işyeri için 400 bin TL’ye kadar nakit yardımı yapılacak.

Söz konusu karara ulaşmak için, tıklayınız