Sakarya Çiçekçiler Çarşısı esnafı yeni dükkanlarında işbaşı yaptı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’teki esnafın daha modern ve konforlu alanlarda kaliteli hizmet vermesini sağlamak için projeler üretmeye devam ediyor. Sakarya Çiçekçiler Çarşısı esnafı yeni dükkanlarında …

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’teki esnafın daha modern ve konforlu alanlarda kaliteli hizmet vermesini sağlamak için projeler üretmeye devam ediyor. Sakarya Çiçekçiler Çarşısı esnafı yeni dükkanlarında işbaşı yaptı.

Fen İşleri Daire Başkanlığı, Kızılay’ın simgelerinden biri olan Sakarya Caddesi Çiçek Satış Alanları Yenileme Projesi’ni tamamladı. Proje kapsamında; toplam 200 metrekarelik alanda bir ayakkabıcı, bir büfe ve 14 çiçekçi dükkânı caddenin dokusuna uygun olarak yenilenerek esnafa teslim edildi.

BAŞKENTLİ ESNAFA ÇİÇEK GİBİ İŞ YERİ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Haziran 2022’de tanıttığı 110 proje arasında yer alan Sakarya Çiçekçiler Çarşısı tamamen yenilenerek esnaf yeni dükkanlarına yerleşti.

Çiçek satışı ve üretimi için tasarlanan dükkanların tavanında sera etkisi yaratacak bir çalışma yapıldı. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin işlerini sürdürebilmek amacıyla kurduğu geçici çadır satış alanından tamamlanan dükkanlara yerleşmeye başlayan esnaf, rengarenk çiçeklerin satışına başladı.

YENİ VE MODERN DÜKKÂNLAR YÜZLERİ GÜLDÜRÜYOR

Uzun yıllar fiziki şartların uygun olmadığı bir ortamda hizmet vermeye çalışan çiçekçi esnafı, daha modern ve konforlu hale getirilen dükkanlarında rengarenk binlerce çiçeği Başkentlilerle buluşturmanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyor. Kısa sürede tamamlanan dükkanlarında çalışmalara başlayan esnaf ABB’ye şu sözlerle teşekkür etti:

-Metin Acar: “Uzun yıllardır çiçekçilik yapıyorum. ABB eskiden harabe halinde olan dükkanlarımızı yenileyerek çok güzel bir dükkan haline getirdi. Müşterilerimiz artık içeri girdiklerinde bir çiçekçiye girdiklerini hissediyorlar. Şimdi daha aydınlık, daha ferah bir dükkânımız olduğu için müşterilerimiz daha çok ilgi gösteriyor. Çiçeklerimizi daha kolay satıyoruz. Mansur Yavaş hiçbir zaman güvenimizi boşa çıkarmadı. Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz.”

-Gülcan Toprakçıoğlu: “Daha önce demir barakalardaydık. Şimdi Ankara’ya yakışır hale geldik. Başkanımıza teşekkür ediyoruz.”

-Eda Seçilmiş: “Daha önce burası harabe gibiydi, çöplük gibiydi. Dükkanımızın içi, dışı ve zeminleri çok güzel oldu. Mansur Yavaş’a teşekkür ediyoruz.”

-Mert Ümit İlikçi: “Mansur Başkan sağ olsun, hizmetlerini bize sundu. Görsel ve çevresel olarak yenilenmek güzel oldu. Eski çevre bir çevre kirliliğiydi. Eski çevre nezih bir çevre haline geldi. İyi ki Mansur Yavaş var. İyi ki bizim belediye başkanımız. Kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

-Zeki Çakmak (Ankara Sakarya Çiçekçiler Derneği Başkanı): “Burası uzun zamandır ciddi bir sorundu. Ankara’ya yakışır modern bir bina talebimiz vardı. Belediye başkanımız bizi kırmadı ve talebimizi yerine getirdi. Mansur Yavaş’a teşekkür ediyoruz” dedi.