Sakarya’da şehrin en büyük zipline projesi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal hayata değer katmak ve vatandaşlara yeni sosyal imkanlar sunmak için hayata geçirdiği şehrin en büyük ‘zipline’ parkuru projesinde prosedürler tamamlandı, start …

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal hayata değer katmak ve vatandaşlara yeni sosyal imkanlar sunmak için hayata geçirdiği şehrin en büyük ‘zipline’ parkuru projesinde prosedürler tamamlandı, start öncesi son rötuşlar yapılıyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi şehrin sosyal hayatına değer katmak ve şehri bölgenin turizm merkezi haline getirmek için yeni projeleri bir bir hayata geçiriyor. Başkan Ekrem Yüce’nin yoğun talep üzerine başlattığı ‘zipline’ projesi de bunlardan biri oldu. D-100 Karayolu Erenler geçişinde Sakarya Nehri yatağı üzerine inşa edilen ‘zipline’ hattının yapımı tamamlandı. Kısa bir süre önce yapımına başlanan 16 metre yüksekliğindeki iki ayrı kulenin inşaatı tamamlandı. Vatandaşların nehir üzerinde seyahat edeceği taşıyıcı hatların montaj işlemi de sona erdi. 305 metre taşıyıcı tel hazırlandı ve kullanıcıların güvenliği için tüm önlemler büyük bir hassasiyetle alındı.

‘ZİPSTOP’ SİSTEMİ

Fen İşleri Dairesi tarafından yürütülen ana hat inşaatı 0 seviyesine ulaşmıştır. Son olarak çevre düzenlemesi ve hizmet alanlarının hazırlanması için çalışılıyor. Projede vatandaşların güvenliğini en üst düzeye çıkarmak için ‘zipstop’ sistemi devreye alındı.

Özellikle doğa içerisindeki park ve bahçelerin modernizasyonunu sağlayan ve son dönemde birçok doğal alanı hizmet noktasına dönüştüren Büyükşehir Belediyesi, ‘zipline’ projesini de yakında hizmete sunacak.

YAKINDA YOLCULUK BAŞLAYACAK

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Sakarya’nın sosyal dokusunu yeniden şekillendirmek ve vatandaşlarımızın keyifle vakit geçirecekleri yeni alanlar oluşturmak için üretmeye ve hayata geçirmeye devam ediyoruz. Yeni sosyal donatı alanlarının inşası için vites yükselttik. Başkan Ekrem Yüce’nin talimatlarıyla yapımına başlanan, vatandaşları doğayla ve doğanın güzellikleriyle buluşturacak, yeşilin doğasına uygun ‘zipline’ projemizde son rötuşları yapıyoruz. Yakında nehir üzerinde yolculuk başlayacak” dedi.