Sakaryalı Balkan şampiyonlarına bisiklet hediye edildi

Başkan Yüce, Balkan Şampiyonası’nda birinci ve üçüncü olan Yağmur Şevval Dursun ve Elif Burukoğlu’na bisiklet hediye etti. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 26-28 Mayıs …

Başkan Yüce, Balkan Şampiyonası’nda birinci ve üçüncü olan Yağmur Şevval Dursun ve Elif Burukoğlu’na bisiklet hediye etti.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 26-28 Mayıs tarihlerinde Karadağ’ın Bar şehrinde düzenlenen 27. Balkan Çocuklar Karate Şampiyonası’nda birinci olan Sakaryalı öğrenciler Yağmur Şevval Dursun ve Elif Burukoğlu’nu ağırladı.

Başkan Yüce, elde ettikleri birincilik ve üçüncülük sayesinde kürsüdeki yerlerini alan minik karatecileri hem tebrik etti hem de bisikletle ödüllendirdi.

Öğrencileri tebrik ederek bisikletlerinin hayırlı olmasını dileyen Başkan Ekrem Yüce, “Büyükşehir Belediyesi olarak gençlerimizi ve çocuklarımızı ülkemizi ve şehrimizi gururla temsil ettikleri her branşta destekliyoruz. Balkanlar’da güzel bir başarı elde eden bu iki kızımıza Bisiklet Dostu Şehir Sakarya’da mutlulukla kullanacakları bisikletlerini hediye ettik. Sakarya’mızda mevcut yollarımızın genişletilmesi ve bisiklet kullanımıyla karbon kullanımının en aza indirilmesi en önemli önceliklerimiz arasında yer alıyor. Bisikleti hayatımızın merkezine koyarak bisiklet kullanımını artıracağız. Bu düşüncelerle iki kızımızı tekrar tebrik ediyor, sağlıklı bir gelecek için pedal çevirmelerini diliyorum.”