Sel felaketi yaşanan Amasya’dan acı haber geldi

Son dakika Karadeniz’de sel felaketi… Acı haber Amasya’dan geldi. Amasya’da selde kaybolan bir kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Karadeniz’de yaşanan sel felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısı Samsun …

Son dakika Karadeniz’de sel felaketi… Acı haber Amasya’dan geldi. Amasya’da selde kaybolan bir kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Karadeniz’de yaşanan sel felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısı Samsun ve Amasya’da 3’e yükseldi.

Karadeniz’de şiddetli yağışların yol açtığı sel ve su baskınları nedeniyle iki kişi hayatını kaybetti.

Hatırlanacağı üzere Amasya’nın Kızılkışlacık köyüne piknik yapmaya giden Murat Ekşi, Zilal Şahin ve eşi Serkan Şahin araçlarıyla sele kapılmıştı. Serkan Şahin kendi imkanlarıyla araçtan kurtulurken, Murat Ekşi ve Zilal Şahin araçla birlikte kayboldu. Murat Ekşi’nin cansız bedeni önceki gün piknik yaptıkları alana yaklaşık 150 metre uzaklıkta bulunurken, sele kapılan Zilal Şahin’i arama çalışmaları AFAD, Sualtı Arama Kurtarma, İl Jandarma Komutanlığı, İl Jandarma Komutanlığı, DSİ ve İl Özel İdaresi ekipleri ve iş makineleriyle dün gece de devam etti.

Amasya Valiliği üzücü haberi bugün sosyal medya hesabından duyurdu.

Valilik paylaşımında, “04.06.2023 tarihinde yaşanan sel felaketinde kaybolan ikinci vatandaşımızın cenazesi bulundu. Vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı dilerken, arama çalışmalarında görevli personelimize teşekkür ediyor, bu tür felaketlerin bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz” denildi.

Zilal Şahin ile birlikte Samsun ve Amasya’daki sellerde yaşamını yitirenlerin sayısı 3’e yükseldi.