Silivri’de Sahil Güvenlik Komutanlığı binası açıldı

Sahil Güvenlik Komutanlığı koordinasyonunda Silivri Belediyesi’nin destek ve katkılarıyla ilçeye kazandırılan Sahil Güvenlik binası törenle hizmete açıldı. Silivri Belediyesi, ilçenin huzur ve güvenliğini daha da …

Sahil Güvenlik Komutanlığı koordinasyonunda Silivri Belediyesi’nin destek ve katkılarıyla ilçeye kazandırılan Sahil Güvenlik binası törenle hizmete açıldı.

Silivri Belediyesi, ilçenin huzur ve güvenliğini daha da artırmak amacıyla paydaşı olduğu projelere bir yenisini daha ekledi.

Sahil Güvenlik Komutanlığı koordinasyonunda Silivri Belediyesi’nin destek ve katkılarıyla ilçeye kazandırılan Silivri Sahil Güvenlik Komutanlığı binası törenle açıldı. Bağışçı tarafından ilçeye kazandırılan ve 140 metrekare alan üzerine inşa edilen Silivri Sahil Güvenlik Komutanlığı binasında idari ve teknik ofisler yer alıyor.

YILMAZ: “KAMU KURUMLARIYLA ARAMIZDAKİ BAĞI GÜÇLENDİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Açılış töreninde konuşan Başkan Yılmaz, güvenlik güçlerine daha rahat ve daha kullanışlı bir çalışma ortamı sağlamak ve vatandaşlarımıza sundukları hizmetlerin kalitesini artırmak adına önemli projelerin paydaşı olduklarını söyledi.

Devlet yatırımlarıyla ilçeye kazandırılan hizmetler hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “Şehrimizi Berlin Duvarı gibi birbirinden ayıran E-5 karayolunun trafik yoğunluğuna ve birçok kazaya neden olduğunu hepiniz biliyorsunuz. Silivri’de kentimizin iki yakasını bir araya getirecek 41 km’lik D-100 devlet yolunun yapımına başladık. Eski stadımızın bulunduğu alanda dev bir Millet Bahçesi ve Hükümet Konağı projesi hızla ilerliyor. E-5’in kenarında, Selimpaşa’da 600 yataklı bir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin ihale çalışmalarına çok yakında başlanacak. Ama 600 yatak dediğimizde geçen gün Sağlık Bakanlığı tarafından arandık ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin 750 yatağa çıkarıldığını öğrendik. Bunun da müjdesini buradan vereyim. Görevde olduğumuz sürece diğer tüm sorunların çözümü için çaba sarf etmeye ve taleplerimizin takipçisi olmaya devam edeceğiz. İlçemize kazandırılan emniyet binalarımız, hükümet konağımız, yatırım planına alınan araştırma hastanemiz; kısacası tüm devlet yatırımları için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, hükümetimize ve bu konuda bizden desteğini esirgemeyen İçişleri eski Bakanımız Süleyman Soylu’ya teşekkür ediyorum. İstanbul Valisi olarak görev yaptığı dönemde kapısını her çaldığımızda Silivri’mize kapısının sonuna kadar açık olduğunu hissettiren ve şu anda kabinede yeni İçişleri Bakanı olarak görev yapan Ali Yerlikaya’yı da tebrik ediyor, kendisine başarılar diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Sahil Güvenlik binamızın ilçemize hayırlı olmasını diliyor, tüm deniz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Silivri’mizde huzur ve güven ortamının tesis ve teminine katkı sağlayan tüm kurumlarımıza ve güvenlik güçlerimize şükranlarımı sunuyorum.”

Silivri Kaymakamı Tolga Toğan ise böyle bir tesisin Silivri için çok faydalı olacağı konusunda hemfikir olduklarını, kamu düzeni ve güvenliğinin sağlanması noktasında böyle bir tesisin zorunlu olduğunu belirterek, “En kısa zamanda Sayın Paşamızın, İstanbul Valimizin ve Sayın Belediye Başkanımızın katkılarıyla bu tesisi Silivri’ye kazandırdık. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.