Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası heyecanı Kocaeli’de başladı

Türkiye Su Jeti Flyboard ve MotoSörf Şampiyonası Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Sekapark Kite Hill plajında başladı. Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası heyecanı Kocaeli’de başladı. …

Türkiye Su Jeti Flyboard ve MotoSörf Şampiyonası Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Sekapark Kite Hill plajında başladı. Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası heyecanı Kocaeli’de başladı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Sekapark Kite Hill sahilinde Türkiye’nin en hızlı jetleri ile 2023 Türkiye Su Jeti Flyboard ve MotoSurf Şampiyonası’nın ilk yarışları başladı.

Sekapark Kite Hill plajında düzenlenen şampiyonaya 4 farklı branş ve 8 kategoride 53 yarışmacı kayıt yaptırdı. Türkiye’nin en hızlı jetlerinin hem kadınlar hem gençler hem de büyükler klasmanında kıyasıya mücadele edeceği şampiyona yarın sona erecek. Şampiyona için Türkiye’nin farklı illerinden 53 sporcu ve teknik ekip Kocaeli’ye geldi.

SPORUN VE SPORCUNUN HER ZAMAN DESTEKÇİSİ

Büyükşehir Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen Türkiye Su Jeti Flyboard ve MotoSurf Şampiyonası büyük bir heyecanla başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı, Büyükşehir Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Şemsettin Yıldırım yaptığı açıklamada, sporun her branşında var olmaya, başarılar elde etmeye, ulusal ve uluslararası organizasyonlarla ses getirmeye devam edeceklerini belirterek, spora ve sporcuya her zaman destek olacaklarını söyledi.

Kocaeli’de büyük spor organizasyonları düzenlediklerini belirten Yıldırım, “Sporun başkenti Kocaeli’de genellikle bu tür su sporları organizasyonlarına ev sahipliği yapıyoruz. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak ülkemizde su sporlarının gelişmesine öncülük ediyoruz. Özellikle su sporlarının merkezi olarak Sekapark Uçurtma Tepesi sahilinde Türkiye Şampiyonalarının yanı sıra uluslararası organizasyonları da her şeyiyle gerçekleştirmeye hazırız” dedi.