Taha Duymaz’ın adı anaokuluna verildi

Çocuklar Gülsün Diye Derneği’nin 49. anaokulu, Hatay Kırıkhan’da hizmete girdi. HATAY (İGFA) – Gülben Ergen tarafından kurulan ve başkanlığını yaptığı Çocuklar Gülsün Diye Derneği, 49. …

Çocuklar Gülsün Diye Derneği’nin 49. anaokulu, Hatay Kırıkhan’da hizmete girdi.

HATAY (İGFA) – Gülben Ergen tarafından kurulan ve başkanlığını yaptığı Çocuklar Gülsün Diye Derneği, 49. Anaokulunu Hatay Kırıkhan’da faaliyete geçirdi.

Gülben Ergen, 6 Şubat depreminde Hatay’da yaşamını yitiren popüler sosyal medya fenomeni Taha Duymaz’ı anmayı unutmadı ve ismi de ailesinin onayıyla okula verildi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hatay benim kişisel meselemdir” sözünü tekrarlayan Gülben Ergen, Atatürk’ün emanetine ömrü boyunca sahip çıkacağını ve burada bulunan oğlu Atlas Erdoğan’ın bayrağı kendisinden sonra devralacağını belirtti.

Açılışta Dernek Başkanı Gülben Ergen, Duymaz ailesi, CNN Türk Özel Haberler Şefi Fulya Öztürk, Milli Sporcumuz Şahika Ercümen, Hatay Valisi Sn. Mustafa Masatlı, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Lütfü Savaş, Kırıkhan Kaymakamı Sn. Fikret Dağ ve devlet protokolü hazır bulundu.

Açılıştan sonra, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlanan Çocuklar Gülsün Diye Anaokulu’nda, yaklaşık 100 öğrenci eğitim görecek.

Bilindiği üzere, büyük deprem felaketinden etkilenen 11 il için “11 Afet Bölgesinde 11 Anaokulu” sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında Diyarbakır, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kilis, Adana, Osmaniye’de 6 anaokulu tamamlanarak Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim edilmişti. Hatay’da açılan 49. Çocuklar Gülsün Diye – Taha Duymaz Anaokulu çocukların hareket, bilişsel, sosyal ve duygusal, dil ve öz-bakım yeteneklerinin ilerletilmesine ve potansiyellerini en üst düzeyde geliştirmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Bu programlı ve sistemli eğitimin, geleceğimizi aydınlatacak gençlerin yetişmesine büyük bir katkı sağlaması hedeflenmektedir.