TBMM Başkan adayı Numan Kurtulmuş partileri ziyaret etti

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına aday olan AK Parti Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş, CHP, MHP ve İYİ Parti gruplarıyla birlikte DSP, HÜDA …

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına aday olan AK Parti Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş, CHP, MHP ve İYİ Parti gruplarıyla birlikte DSP, HÜDA PAR ve Yeniden Refah Partisi’ni ziyaret etti.

AK Parti Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda yarın yapılacak Meclis Başkanlığı seçimi öncesinde ilk olarak MHP Grubunu ziyaret etti.

Kurtulmuş, beraberinde AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, AK Parti Grup Başkanvekilleri Özlem Zengin, Leyla Şahin Usta, Abdulhamit Gül, Bahadır Yenişehirlioğlu, Muhammet Emin Akbaşoğlu ve bazı AK Parti milletvekilleriyle birlikte MHP Grup Başkanvekilleri Erkan Akçay ve Muhammed Levent Bülbül ile MHP yönetimindeki bazı milletvekilleriyle bir araya geldi.

Görüşmenin ardından açıklama yapan Kurtulmuş, AK Parti ve MHP grupları tarafından Meclis Başkanlığı’na aday gösterildiğini ve başvurusunu yaptığını hatırlattı.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay da ziyaret için Kurtulmuş’a teşekkür ederek, Kurtulmuş’un Meclis Başkanı seçilmesi halinde görevini en iyi şekilde yerine getireceğine inandığını söyledi.

MHP görüşmesinin ardından beraberindekilerle birlikte CHP Grubu’na geçen Kurtulmuş, CHP Grup Başkanı Özgür Özel ve Grup Başkanvekilleri Ali Mahir Başarır ile Burcu Köksal tarafından karşılandı. Basına kapalı gerçekleşen görüşme yaklaşık 25 dakika sürdü.

CHP Grup Başkanı Özgür Özel, milletin seçimlerde bütün siyasi partilere bir karne, bir mektup ve mesajlar verdiğini, bu mesajların iktidar ve muhalefet tarafından doğru okunması gerektiğini söyledi.

Refah Partisi Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Fatih Erbakan ile de görüşen Kurtulmuş, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, bugün Meclis Başkanlığı adaylığı sürecini tamamladıklarını ve ardından siyasi parti temsilcilerine iyi niyet ziyaretlerinde bulunduklarını söyledi.

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu, Cumhur İttifakı’nda yer alırken temelde üç hedeflerinin olduğunu, birincisinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden seçilmesi, ikincisinin mecliste milletvekili adaylarının olması, üçüncüsünün ise Cumhur İttifakı’nın mecliste çoğunluğu elde etmesi olduğunu ve bu hedeflerin tamamını gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Numan Kurtulmuş, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ile görüşmesinin ardından yaptığı konuşmada, DSP’ye seçim kampanyası boyunca gösterdikleri yoğun çalışma için teşekkür etti.

Numan Kurtulmuş daha sonra İYİ Parti Grup Başkanvekilleri Müsavat Dervişoğlu ve Erhan Usta’yı ziyaret etti. İYİ Parti Grup Başkanvekili Dervişoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin düzgün işlemesi için atılması gereken adımları görüştüklerini ve bazı konularda mutabık kaldıklarını belirtti.