Türkiye Bisiklet Turu: Fethiye-Babadağ Etabı Başarıyla Tamamlandı

Türkiye Bisiklet Turu’nun üçüncü günü olan Fethiye-Babadağ etabı heyecanlı anlara sahne oldu. Zorlu “Kraliçe Etabı” yarışmacıların beceri ve dayanıklılıklarını sınadı. Cumhurbaşkanlığı himayesinde ve Gençlik ve …

Türkiye Bisiklet Turu’nun üçüncü günü olan Fethiye-Babadağ etabı heyecanlı anlara sahne oldu. Zorlu “Kraliçe Etabı” yarışmacıların beceri ve dayanıklılıklarını sınadı.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın destekleriyle gerçekleşen Türkiye Bisiklet Turu, Türkiye Bisiklet Federasyonu öncülüğünde devam ediyor. Bu büyük organizasyonun üçüncü günü, Fethiye’den Babadağ’a uzanan 104,1 kilometrelik etabıyla sonlandı.

“Kraliçe Etabı” Adını Hak Ediyor

Yarışın bu bölümü “Kraliçe Etabı” olarak anılmaktadır ve yarışmacıların bu etapta sergilediği performans, bu adı hak eden bir mücadeleye sahne oldu. Parkurun son bölümlerinde yer alan %10,4’lük eğim, UCI yol bisikleti tarihinde “en dik yokuş” olarak tarihe geçti. Yarışmacılar, bu etabın son 18 kilometresine 2,5 saatte ulaşırken; zorlu tırmanış bölümünü 1 saatten uzun sürede tamamladılar. Bu zorlu etapta Kazakistan’ın Astana takımından Alexey Lutsenko, 3 saat 34 dakika 17 saniyelik performansıyla birinci oldu.

Fethiye-Marmaris Etabına Hazır Olun

TUR 2023’ün dördüncü gününde heyecan, Fethiye-Marmaris etabıyla sürecek. Bisikletçiler, Fethiye’nin Uğur Mumcu Parkı’ndan başlayacakları bu etapta; Kargı, Göcek, Dalaman, Ortaca, Dalyan, Köyceğiz ve Gökova üzerinden Marmaris’e pedal basacaklar. Bu 165,3 kilometrelik yolculuk, Marmaris’teki Abdi İpekçi Parkı’nda son bulacak.