Yazılımda Başarılı Olanlar Gaziantep’te İstihdam Edildi

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (GASMEK) tarafından Gaziantep Büyükşehir Belediyesi çatısı altında başlatılan yazılım eğitimi sona erdi. …

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (GASMEK) tarafından Gaziantep Büyükşehir Belediyesi çatısı altında başlatılan yazılım eğitimi sona erdi.

GAZİANTEP (İGFA) – Kurs, Akıllı Şehir Veri Koordinasyon Merkezi’nde 6 ay sürdü ve 3 üstün başarılı kursiyer, Gazi Bilişim A.Ş’de işe alındı.

Bilgisayar Programlama Teknikleri, Nesneye Dayalı Programlama- C# Geliştirme ve Uyum Eğitimlerinin sonucunda, tüm başarılı öğrencilere sınavlarına dayalı sertifikalar verildi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Abdullah Aksoy, Gaziantep ve bölgenin yazılım alanında ciddi personel ihtiyacı olduğunu belirtti. “Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak teknoloji ve bilim odaklı projelerle Bilim Şehri Gaziantep, Eğitim Şehri Gaziantep hedefimize ilerliyoruz,” dedi. Belediye Başkanı Fatma Şahin’in rehberliğinde, gençlerin yazılım eğitimi ve istihdamı için bir plan oluşturuldu ve bu plan, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ve bilişim anonim şirketimizle işbirliği içinde uygulandı. Başvuru sayısı oldukça fazla olup 600 başvuru üzerinden mülakatlar yapıldı ve 25 kişi seçildi. %20’si işe alınan öğrencilerin 6 aylık eğitimi tamamlandı. İleri ki hedeflerimiz arasında binlerce genç insanı yazılım alanında istihdama kazandırmak ve şehrin ve bölgenin yazılım ihtiyacını karşılamak bulunuyor. Gelecek dönemde yeni bir kurs programı hazırlayıp tekrar başvuruları açmayı planlıyoruz. Bilim Şehri Gaziantep hedefimize bir adım daha yaklaşmayı umuyoruz.”