Yeni sanayi bölgeleri belirlendi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Adıyaman, Kahramanmaraş, Malatya ve Şanlıurfa’da toplam 2.826 hektarlık yeni sanayi bölgesi kurulacağını sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. ANKARA …

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Adıyaman, Kahramanmaraş, Malatya ve Şanlıurfa’da toplam 2.826 hektarlık yeni sanayi bölgesi kurulacağını sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu.

ANKARA (İGFA) – Teknoloji ve Sanayi Bakanı Mehmet Fatih Kacır, sosyal medyadan yaptığı bir açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayladığı bir karar ile deprem riski taşıyan Adıyaman, Malatya, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa illerinde toplamda 2.826 hektarlık yeni sanayi bölgesi oluşturacaklarını belirtti.

Bakan Kacır, Adıyaman’ın ‘Kayaönü Sanayi Alanı’ için 49 hektar, Kahramanmaraş’ın ‘Alibeyuşağı Sanayi Alanı’ için 108 hektar, ‘Dulkadiroğlu Çınarlı 1 Sanayi Alanı’ için 235 hektar, ‘Dulkadiroğlu Çınarlı 2 Sanayi Alanı’ için 368 hektar, ‘Dulkadiroğlu Halkaçayırı Sanayi Alanı’ için 146 hektar, ‘Urumoğlu Sanayi Alanı’ için 48 hektar ve ‘Pazarcık Yol Boyu Sanayi Alanı’ için 11 hektar, ‘Malatya Battalgazi Fırıncı Sanayi Alanı’ için 190 hektar, ‘Eski Malatya Battalgazi Sanayi Alanı’ için 3 hektar ve ‘Şanlıurfa Akçakale Sanayi Alanı’ için 295 hektar kullanılacağını belirtti.

Bakan Kacır, belirttiği bu sanayi bölgelerinin sadece belirtilen bölgeler için değil, aynı zamanda tüm ülke için de kalkınma sürecine önemli katkılar sağlayacağını ve binlerce kişi için iş imkanı sunacağını ifade etti.