Yeni sezon Pursaklar’da Periferi ile başladı

Ankara’nın en büyük yeri olan Devlet Tiyatroları Pursaklar Sahnesi, Periferi tiyatro oyunuyla yeni sezonuna heyecanla başladı. Pursaklar Belediyesi tarafından kurulan ve her tiyatro gösterisiyle dolup …

Ankara’nın en büyük yeri olan Devlet Tiyatroları Pursaklar Sahnesi, Periferi tiyatro oyunuyla yeni sezonuna heyecanla başladı.

Pursaklar Belediyesi tarafından kurulan ve her tiyatro gösterisiyle dolup taşan Pursaklar Devlet Tiyatroları Sahnesi, harikulade bir tiyatro oyunuyla yeni sezona giriş yaptı.

Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, yeni sezonun ilk oyununda “Periferi” tiyatro oyununu seyretmek için Devlet Tiyatroları Pursaklar Sahnesi’nde yerini aldı. Oyun, II. Dünya Savaşı sonrasında Almanya’da göçebe bir yaşam süren bir çıngene grubunun hikayesini aktarıyor.

“Sanatsever vatandaşlarımızla yeni sezonun ilk oyununda Devlet Tiyatroları Pursaklar Sahnesinde bir araya geldik”

Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, Pursaklar Devlet Tiyatroları Sahnesi’nde yeni sezonun Periferi tiyatro oyunuyla başladığını açıklarken, “Sanatsever yerel halkımızla yeni sezonun ilk oyununda Pursaklar Devlet Tiyatroları Sahnesinde bir araya geldik. Oyun mükemmeldi. Tiyatro açıldığından beri bölgedeki popülerliğini koruyor. Halkımızın gösterdiği bu ilgiye karşılık vermek, kültürel ve sanatsal faaliyetlere yapılan yatırımları artırmak için çalışmaya devam edeceğiz. Bölgemizde sanat dolu günler durmadan devam edecek” dedi.