Yenimahalle’de kurban çadır yerleri kura ile belirlendi

Yenimahalle Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi küçükbaş ve büyükbaş hayvan satışı yapacak besiciler için Yakacık Kurban Satış Alanı’nda kurulacak çadır yerlerini belirledi. Yenimahalle Zabıta Merkez Karakol …

Yenimahalle Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi küçükbaş ve büyükbaş hayvan satışı yapacak besiciler için Yakacık Kurban Satış Alanı’nda kurulacak çadır yerlerini belirledi.

Yenimahalle Zabıta Merkez Karakol Amirliği’nde gerçekleştirilen kura çekiminde, kurban alanında satış yapacak yetiştiriciler Ankara 46. Noteri Şule Kavaklı eşliğinde kura çekerek çadır yerlerini seçti.

Yakacık’ta 15 bin kurbanlık hayvan sergilenecek

Çekilen kura ile Yakacık’ta 182’si büyükbaş, 62’si küçükbaş olmak üzere toplam 244 çadır yeri belirlendi.

Kurban kesecek vatandaşlar için Yakacık’ta 7 bini büyükbaş, 8 bini küçükbaş olmak üzere 15 bin kurbanlık hayvan görücüye çıkacak.

Yetiştiricilere uyarı

Kura çekimi öncesinde 244 besiciyi uyaran Belediye yetkilileri, “Kurbanlık hayvanların alana girişi 08.00-17.00 saatleri arasında olacak. Yaşı tutmayan ve pasaportu olmayan kurbanlık hayvanlar alana alınmayacaktır. Önce kendi sağlığınız sonra da alana gelecek vatandaşların sağlığı için çadırlarınızı temiz tutmalısınız. Belediye olarak alanda 24 saat hizmet vereceğiz” dedi.

Çadırlar 13 Haziran’da kurulacak

Bu yıl 244 çadırın kurulacağı Yakacık’ta parsel çizimi ve numaralandırma, alan düzenlemesi, temizlik ve bakım çalışmaları tamamlandı. Çadırlar 13 Haziran Salı günü kurulmaya başlanacak.