YENİMEK kursiyerleri önce kep attılar, sonra bowling oynadılar

Yenimahalle Belediyesi Meslek Edindirme ve Hobi Kursları (YENİMEK) tarafından düzenlenen okuma yazma kursunda eğitim alan öğrenciler mezuniyet sevinci yaşadı. 2022-2023 eğitim dönemini başarıyla tamamlayarak okuma …

Yenimahalle Belediyesi Meslek Edindirme ve Hobi Kursları (YENİMEK) tarafından düzenlenen okuma yazma kursunda eğitim alan öğrenciler mezuniyet sevinci yaşadı.

2022-2023 eğitim dönemini başarıyla tamamlayarak okuma yazma öğrenen 70 kadın, Yenimahalle Belediyesi Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda düzenlenen mezuniyet töreninde önce kep attı, ardından bowling oynadı.

Okuma yazma öğrenmenin mutluluğunu yaşayan kursiyerler için düzenlenen mezuniyet törenine Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve eşi Azize Yaşar, Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Aras ve belediye meclis üyeleri katıldı.

5 bin vatandaş okuma yazma öğrendi

Fatma Pöge’nin (54) şiir okuması ve Zennuş Başer’in (63) teşekkür konuşmasıyla başlayan mezuniyet töreninde eğitimlerini başarıyla tamamlayan kadınlara hitap eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Yenimahalle’de eğitimli, okuyan ve sorgulayan bireylerin sayısını artırmak için sürekli çalışıyor, yatırımlarımızı bu doğrultuda planlıyoruz. Ülkemizde birçok vatandaşımız çeşitli nedenlerden ve imkansızlıklardan dolayı okuma yazma bilmiyor. YENİMEK bünyesinde düzenlediğimiz eğitimlerle bugüne kadar 5 bine yakın vatandaşımız okuma yazma öğrendi. Göreve geldiğimiz günden bu yana eğitime büyük önem veriyoruz. Amacımız ilçemizdeki eğitim kalitesini arttırmak. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün düşüncelerini esas alıyor ve ülkemizin ileriye gitmesinin tek yolunu kaliteli ve çağdaş eğitimde görüyoruz” dedi.

Tören sonrası bowling

Konuşmaların ardından mezun olan kursiyerler Başkan Yaşar’a çiçek takdim ederek hep birlikte kep atmanın mutluluğunu yaşadı. Mezuniyet töreninin ardından Armada AVM’ye geçen mezunlar, eğlencenin doruğa çıktığı bowling salonunda gönüllerince eğlendi.