Yeti̇m yavru yaban keçi̇leri̇ne ‘süt anne’ şefkati̇

Öksüz yavru yaban keçi̇leri̇ne ‘süt anne’ şefkati̇ Tunceli’nin Munzur Dağları’nda bulunan iki yavru yaban keçisi için Ovacık ilçesinde süt anne bulan Doğa Koruma ve Milli …

Öksüz yavru yaban keçi̇leri̇ne ‘süt anne’ şefkati̇ Tunceli’nin Munzur Dağları’nda bulunan iki yavru yaban keçisi için Ovacık ilçesinde süt anne bulan Doğa Koruma ve Milli Parklar ekipleri, yavruları hayatta kalabilecek olgunluğa eriştikten sonra tekrar doğaya salmaya hazırlanıyor.

Tunceli Munzur Dağları Milli Park alanında bulunan anne yaban keçisi, Doğa Koruma ve Milli Parklar ekiplerinin tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı.

Bölgede sıkı denetimler gerçekleştiren ekipler, yaban keçisinin düştüğü yerde iki yavrusunun olduğunu tespit etti. Acilen koruma altına alınan yavru yaban keçilerimiz biberonla beslenmeyi reddetmeleri üzerine Tunceli’nin Ovacık ilçesine nakledildi ve burada kendilerine bir süt anne bulundu.

Süt anne, yavruları şefkatle kucaklayıp besleyerek hayata tutunmalarını sağladı.

Sağlık durumları iyi olan yavru yaban keçilerinin hayatta kalabilecek olgunluğa erişmelerinin ardından bulundukları bölgede tekrar doğaya bırakılmaları bekleniyor.