Zabıtanın Dilenciler Üzerine Baskını

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların dini ve kişisel duygularını suistimal ederek dilencilik yapan bireyler üzerinde operasyon gerçekleştirdi. ERZURUM (İGFA) – Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ve …

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların dini ve kişisel duygularını suistimal ederek dilencilik yapan bireyler üzerinde operasyon gerçekleştirdi.

ERZURUM (İGFA) – Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ve Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen operasyonda, il dışından gelen, yabancı vatandaşlar ve küçük çocukları dilencilik yaptıran ve insanların dini duygularını sömüren şahıslara karşı yasal işlem yapıldı. Operasyonda yakalanan ve Zabıta Daire Başkanlığı Dilenciler Bürosu’na getirilen kişilerin üzerinde milyarlarca lira bulundu.

Ayrıca operasyonda, sadece dört saat içinde dilendikleri ortaya çıkan ve tek bir kişinin üzerinden 2 bin 200 TL’ye el konuldu. Zabıta ekipleri, dilencilik yapan kişilere 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu’nun 33. maddesi uyarınca idari para cezası uyguladı. Yetkililer, operasyonların süreceğini belirtti.